Eesti Põllumajandusmuuseumi haridusprogrammid koolidele

Teenust pakub: SA Eesti Maaelumuuseumid Eesti Põllumajandusmuuseum

SA Eesti Maaelumuuseumid võtab vastu kooliõpilaste gruppe haridusprogrammidesse.
Registreerimine: info@maaelumuuseumid.ee
Telefon +372 738 3810

PROGRAMMID

  • Viljaterast leivani

Õpime tundma maaharimise, viljakoristuse ja leiva küpsetamisega seotud tegevusi ning tööriistu. Kirjeldame rukki elutsüklit külvist lõikuseni. Teeme üheskoos läbi leiva valmimiseks olulised ajaloolised etapid: peksame rukist kootidega ja tuulame vilja, jahvatame käsikiviga jahu ning õpime leivataigna tegemist. Räägime tervislikust toidust, rukkileiva kasulikkusest ja leivaga seotud kommetest. Vormime oma leivapätsikese, teeme võimasinaga võid ja sööme ahjusooja rukkileiba omatehtud võiga.
Vajalik eelregistreerimine – info@maaelumuuseumid.ee

  • Maagiline mesi

Näitusel “Mesindus Eestis” tutvume erinevate tarutüüpidega, mesindusinventariga, mesindussaadustega ja meetaimedega. Selgeks saab mee kasulikkus. Läbi mänguliste tegevuste ja filmi vaatamise saame teadmisi mesilaste ametite ja eluperioodide kohta. Uurime meesaadusi: suira, taruvaiku, õietolmu, mesilasema toitepiima; õietolmu ja suiraterasid vaatame ka mikroskoobi all. Valmistame kunstkärjest küünlaid ja maitseme erinevaid mee liike. Teadmisi tolmendajate tähtsusest looduses kinnistavad viktoriinid ja loovülesanded.
Vajalik eelregistreerimine – info@maaelumuuseumid.ee

  • Avastades kartulit

Saame teada, kust kartul pärit on ja kuidas ta maailmas levinud on; uurime kartulitaime ehitust ja kartulisorte. Vaatame ja võrdleme vanu kartulivõtu- ja kartulipanemise masinaid ning muid kartulikasvatuses kasutusel olnud tööriistu ja tegevusi. Katsetame läbi kartuli kasutamisvõimalusi, teeme katseid tärklise ja joodiga. Lõpuks teeme paberile või tekstiilile kartulitrükis kunstiteose.
Vajalik eelregistreerimine – info@maaelumuuseumid.ee

  • Milleks muna?

Näitusel “Linnukasvatus Eestis” uurime kodulindude metsikuid sugulasi, erinevaid kodulinde ja nende pidamist. Räägime kodulindude munadest, kanamuna ehitusest ja koostisest ning munast kui kvaliteetsest toorainest, selle kasutusviisidest, olulisusest ning tervislikkusest. Vaatame ovoskoobiga läbivalgustatud mune. Teeme munadega erinevaid katseid. Räägime vuttidest ja maitseme vutimuna; vaatame huvitavaid filmilõike linnukasvatusest ja kodulindudest.
Vajalik eelregistreerimine – info@maaelumuuseumid.ee

  • Lina meie igapäevaelus

Näitusel “Lina meie igapäevaelus” tutvume linataime ehituse ja kasvutingimustega ning teiste kiudtaimedega. Kasutame vanaaegseid linatöötlemise tööriistu: lõuguti, ropsimõõk, linahari jms. Teeme lihtsamaid linatöid esivanemate kombel: linaluu murdmine, linavarre puhastamine luudest ja lina sugemine ning kasutame linakiudu meisterdamiseks. Saame teadmisi kiudtaimede seemnete omadustest, valmistame ja maitseme tervislikku kiudtaime seemneid sisaldavat toitu.
Vajalik eelregistreerimine – info@maaelumuuseumid.ee

  • Vanaaja kokakunst lõkketulel

Meeskonnad valmistavad toidu õpikojas ette ja küpsetavad oma roa lõkketulel vanaaegsete söögiriistadega valmis. See kõik toimub muuseumi sepa asjatundlikul juhendamisel. Naudime valminud rooga värskes õhus looduskaunis kohas. Lisaks tutvume sepikojas ka sepakunsti saladustega. Tule seikluslikule söömingule!
Vajalik eelregistreerimine – info@maaelumuuseumid.ee


Rohkem infot SIIT!
Eesti Põllumajandusmuuseum / SA Eesti Maaelumuuseumid
Pargi 4, Ülenurme, Kambja vald, Tartumaa
+372 738 3810
info@maaelumuuseumid.ee
www.maaelumuuseumid.ee