Programm lasteaiarühmadele: Kartul meie toidulaual

Teenust pakub: Olustvere Mõisa Leivakoda

Olustvere TMK koka õpilased koos juhendajaga on mitmel aastal korraldanud Olustvere Lasteaia lastele jõulude ajal Piparkookide valmistamise töötuba. Siit ka mõte, kutsuda neid kokkama.
Toitumisharjumused saavad alguse lapsepõlvest, samuti nagu huvi toidu ja toiduvalmistamise vastu. Mäletame kõik lapsepõlve esimest kokkamist, ükskõik kuidas see õnnestus.

Kutsume meie kooli õppekööki külla lasteaiarühma koos õpetajaga, et tutvuda lähemalt eestlaste jaoks olulise köögivilja kartuliga.
Ootame lapsi vanuses 5-6 aastat, meie kööki mahub 10-12 last.

Eelnevalt võiksid lapsed koguda huvitava kujuga või muidu toredaid köögivilju, millest saaksime koos mininäituse teha. Erilisi sorte tooksime meie õpetajatena kaasa, nt roosad kartulid.
Umbes 10-15 minuti jooksul saaksid lapsed ülevaate, kuidas on kartul meie toidulauale jõudnud ja miks on temast kujunenud meile oluline toiduaine. Samuti selgitame, miks on ideaalne süüa kodu lähedal kasvanud toiduaineid.
Teema põllult lauale on aktuaalne, meie rikkaliku toiduvaliku juures selgitaksime, kuidas just värsked toiduaines on alles vitamiinid ja mineraalained. Olustvere on oluline põllumajanduspiirkond, kus paljude laste vanemad on just selles valdkonnas tööd teevad.
Köögis valmistaksime kartulist erinevat lapsesõbralikku ja huvitavat toitu, muidugi ka midagi magusat. Toiduvalmistamisel on lapsed ise aktiivsed ja õpivad köögis ohutult toimetama.

Eesmärk on, et lapsed õpiksid meie põhilist köögivilja tundma, veedaksid toreda päeva, kus nad ise aktiivselt kaasa löövad. Laua katmine ja koos enda valmistatud toidu söömine on kindlasti tore tegevus.

Toidupäev toimub eelneval broneermisel!
Toidupäeva läbiviijad: Olustvere TMK õpetajad Kaiti Pirs ja Iina Kalbri


KONTAKT:
Malle Peterson
+372 4377 238, +372 5647 2837
malle.peterson@olustvere.edu.ee