Lõosilma talu

Keemiavabad aiasaadused, mis vormuvad hoidisteks ja jõuavad ostjani läbi lühikese tarneahela.

Minu (Lea Viik) lapsepõlve kodus oli söögitegemine ja hoidistamine väga tähtsal kohal - ema oli väga hea kokk, kes nõukogude aja tühjade poodide kiuste valmistas alati väga head ja tervislikku toitu. Kodumetsades teadis ta täpselt, kust saab häid seeni ja marju ning nii käisime sagedasti sealt endale talvevarusid korjamas. Parema hakkamasaamise nimel sai need ka hoidistatud.

Meil oli aiamaa, suur kartulipõld ning laudas oma lehm, siga ja kanad. Sel ajal tundus see töö kõik liiga raske ja segav, aga siiski oli meil enda kasvatatud ja oma hoidistatud toit alati olemas.

Ema hea eeskuju on aidanud minul jätkata nende samade põhimõtete järgi, mille eest olen talle tagantjärele väga tänulik. 

Oleme alati kasvatanud oma vajadusi arvestades värsket köögivilja ja kartulit. Mahlad, moosid, kompotid on alati keldris olemas.

"Moositamine" sillutas teed muutuseks - 2015 aastal saavutas minu hoidis "Vale Kiivimoos" Olustvere XI Hoidiste messil rahva hinnangu alusel magusatest hoidistest II koha.

Hoidiste puhul on väga oluline, et klient saaks toodet degusteerida. Need hetked, kui ma saan rääkida oma lugu mõne toote kohta, on mulle väga meeldivad.

Minu aias ei ole kohta keemial. Kasvatan oma aiasaadusi keemiavabalt e. mahedalt, kuigi mul ei ole mahepaberit. Aga ega paber taimi ei kasvata - ikka inimene kahe kõrva vahel oleva infoga.

Väikestest mahtudest tulenevalt realiseerin oma tooteid väiketurul e. Pärnumaa Toiduvõrgustik OTT välimüükidel. Selliselt saab ostja kõige lühema tarneahelaga kauba, võimaluse ette tellida ja tulla vajadusel vastava müüja juurde vaatama, kuidas käib tootmine. Tunnustan otsjaid, kes teevad teadlikke valikuid oma tervislikkuse või ökoloogilisuse põhimõtetest.

Seda, mida kasvatan, töötlen ja ise tarbin, võin julgelt pakkuda ka oma ostjaskonnale. Olen õnnelik, kui meie maitsed kattuvad!

Otsige märki "Päikesega Purki", sest see tähendab, et tootmisel on kasutatud päikeseelektrit. Tulge meid uudistama ka Avatud Talude Päeval ja saage muuhulgas osa ka meie talu iluaiast.

PäikEST!

*
*
*
*
*

Asukoht