KUUSIKU LOODUSTALU hommikusöök

Teenust pakub: Kuusiku Loodustalu

Kuusiku loodustalu pakub ainult säästva turismi põhimõtetele vastavaid teenusid alates 2005. aastast, sh mahe- ja kohaliku toiduga rikkalikku hommikusööki.

Hommikusöögi hind majutuse hinnast 14 EUR.

Et meie peamine sihtrühm on looduse süvahuviga välisturistid, siis arvestame ka erinevast rahvusest ja usust külaliste toidu erisoovidega (näiteks Shveitsi külalised soovivad kohvipiima kuumalt, keskelt veidi pehmeid keedumune, osad külalised ei söö putru, osad ei söö sealiha jms).

Lisaks sellele arvestame kõikvõimalikke muid toitumisega seotud erisoove (sh laktoosi- ja gluteenitalumatus, erinevat liiki taimetoitlus, lihtsalt soov mingeid toiduaineid mitte süüa jms).

2018 aastast pakume 50-80% mahetoiduga toitlustamist: hommikusöökidele lisaks  6-40 külalisega gruppide toitlustamine eelneval broneerimisel.

Oma hommikusöögis kasutame võimalikult palju meie enda talu tooteid või mahetoooteid (kohalikust kuni kaugemateni, näiteks kohv, must ja roheline tee)  Näiteks pakume ainult oma talus valmistatud ilma pektiinita moose (toor- ja keedu), ainult meie talus valmistatud mahlasid, suveperioodil ise korjatud metsa- ja aiamarju ning meie talu puuvilju. Suveperioodil rikastavad hommikusööki oma talu salatid, redised, kurgid, tomatid jms, lisaks veel oma talu taimetee ja mesi. Kõik ülejäänu, mida oma talu toodetega ei suuda katta, on 100% ulatuses muu kohalik toit. Hommikused müslidki segame kokku ise kasutades erinevaid maheooteid (sh rosinaid, mandleid, pähkleid, helbeid,marju jms).

Kümnendat aastat valmistame ise ainult mahetoormest juuretisega "põrandaleiba" ürdivõidega. 

FOTOD: Ülle Jukk