Angla Tuulikumäe Rukkipala KILUTUULIK

Teenust pakub: Angla Pärandkultuurikeskus / Angla Tuulikumägi

Eestlaste lemmikleib Leiburi Rukkipala rändas 2016 suvel mööda Eesti Toiduteed ja tegi tutvust tublide maitsevõluritega. Ehtne rukkileib tänapäevasel kujul sobis imehästi hea kohaliku toiduga.

Angla Tuulikumägi jagab oma Rukkipala võileiva "KILUTUULIKU" saladust:

Kui hing ihkab töeliselt tahedat ja saarepärast suupistet, siis veskitiibadega kiluvöileib kuldkollase päikesega on üks köige öigem valik! Saarlase leivakörvaseks on ikka olnud kala: “Pigem suutäis soolast kui maotäis magedat!”
Meie vöileib kiluga ootab maiustajaid Angla leivatoas koduste kookide ja muude põnevate suupistete letis! Keelekasteks lisaks kohalikud märjukesed.

  • Leiburi "Rukkipala " leivaviil
  • Ürtide ja küüslauguga maitsestatud ergu maitsega taluvõi
  • 3 tk kodurannast püütud ja meresoolas timmitud kilu
  • 1/2 naabrimamma taluõues päikest nautiva kana muna
  • Lisatud tervistavad mahedad tuulikumäe aiamaalt nopitud till, petersell ja salatitileht saaremaise kadaka marjadega.

Angla tuulikumägi asub Saaremaal Leisi vallas Angla külas.
Viljajahvatamise ja leivaküpsetamise traditsioonid Angla Tuulikumäel on kestnud juba üle sajandi. Siin ootab külalisi 5 sajandivanust renoveeritud tuuleveskit, milledest üks on täitsa töökorras ja jahvatab tuule jõul jahu. Lisaks on väljanäitusel kõik viljakasvatamisega seotud masinad ja käsitöövahendid mitmetest sajanditest.

Angla pärandkultuurikeskuses tuksub kaks südant: mantelkorsten ja suur leivaahi. Kohalike traditsioonide hoidmiseks oleme kohalike taluperede retseptuuril ise leiba küpsetanud ja korraldanud leivaküpsetamise õpitube. Lisaks leivaküpsetamisele pakume oma külalistele maitsata angla rukkileiba ürdivõi ja taimeteega.

Tule meile külla ja meie kingime Sulle mönusa kodutunde!