Saaremaa Veski

Saaremaa Veski on kohalike maitsete restoran, mis pakub saaremaist, värsket, lihtsat ja nauditavat.

Saaremaa Veski on kohalike maitsete restoran, mis asub omanäolises, 1899. aastal rajatud Kuressaare tuulikus. Toidukoha menüüst leiab saare puhaste metsade hõrku ulukiliha, kohalikku suitsukala, kohapeal valmistatud marjadest majanapse ja Veski oma õlle. Kevadel ja suvel täiendavad veskit avatud aed, terrass ja rõdu ning suur mängumaja lastele. Pidevalt toimuvad põnevad üritused nii täiskasvanutele kui ka lastele, kutsutakse esinejaid nii Eestist kui ka väljaspool ning korraldatakse eriõhtusööke ja kokteilipidusid.

Veski vanadesse keldriruumidesse on ehitatud kohalike majanapsude väiketootmine ning külalisel on unikaalne võimalus näha oma silmaga napsude valmistamist. Lisaks on tootmise kõrval õdus degustatsiooniruum, mis mahutab 16 inimest ja vajadusel rohkemgi. Võimalus on degusteerida majas toodetud napsusid autentses keskkonnas koos napsumeistri, peremees Kaupoga.

Saaremaa Veski on suurepärane koht ka suuremate sündmuste tähistamiseks. Tuulik-restorani ajaloolises hoones on viis erinäolist korrust ja lisaks ruumikas kaminasaal, mille uksed avanevad otse imelisse aeda. Veski kaunis aias on toimunud üritusi ka kuni 200-le inimesele.

Igal õhtul, kui päike loojub, rullub Saaremaa veski kehandil külastajate ees lahti üks lugu läbi videoinstallatsiooni. Videoinstallatsioon on üks ainulaadsemaid Eestis, kuna tegemist esmakordselt valmistatud püsiinstallatsiooniga, mis on tulnud, et jääda ja rõõmustada igapäevaselt vaatajaid päikeseloojangust kuni päikesetõusuni. Installatsioon kordub iga 16 minuti järel.

*
*
*
*
*