Tamme-Kopra talu

Kaunid tordid, maitsvad küpsetised ja parimad kaneeli-koriandri meepräänikud Peipsi Suveniirina ... söö ja naudi!

Tamme-Kopra talu perenaisena olen armastanud juba lapsest saati toiduga katsetada. Õppisin seda oma ema, kes oli kodukandi üks hinnatumaid inimesi kolhoosi peolaudadele toidu valmistamisel ja laua katmisel, kõrvalt. Tortide juurde jõudsin põhjalikumalt umbes 8 aastat tagasi, kui avastasin internetis surfates, et "kas tõesti on võimalik nii uhkeid torte valmistada?". Suurest soovist katsetada ja piire kompida sai põnev ja seiklusrikas hasart. Algne hobi ja kirg muutuks hiljem tööks.

Olen ennast täiendanud koolitustel ja töötubades, nii kodus kui võõrsil, rahvusvaheliste meistrite käe all. Vahel jagan omandatud teadmisi ja tordi tegemise oskusi rõõmuga ka teistele.
Valikus pakun:

  1. sefiiri-, kohupiima- ja martsipani/suhkrumassitordi valmistamise töötubasid.
  2. Piparkoogimaja valmistamise ja kaunistamine suhkruglasuuriga;
  3. Piparkoogikaunistamise töötuba;
  4. Käsitöökommid ja pulgakoogid;
  5. Söödavate suhkrulille- roos;
  6. Sefiirililled tassikoogile töötuba;
  7. Tordile maalimise töötuba;
  8. UUS! Keskkonna teadlikkuse tõstmine- toidu valmistamine toidujääkidest.

Õpetan kõike, mida olen ise õppinud ja omandanud, nii individuaalselt kui ka gruppidele (maksimum 5-8 inimest grupis). Soovikorral sõidan ise sinu juurde kohale. Töötoa soovist anna teada varakult soovitavalt 3 kuud ette ja leiame sobiva aja. Ole veendunud, et sinu organiseerimisel on gruppi kohad täitunud. Väljastan soovijatele ettemaksuarved. Kohalesõidu piirkonnad on Jõgeva-, Peipsimaa, Lääne-Viru ja Ida-Virumaa.

Valmistan 1 nädal ettetellimisel soolaseid kui magusaid torte- pulma-, firma ja stiilipidudele ning sünnipäevadele, juubelitele ja saunapidudele. Valikupagas on suur ja lai, k.a. vegantordid, tordid kuhu ei ole lisatud suhkrut. Soolased suupistevaagnad, sushi vaagnad. Küpsetan kringleid, leiba, saiakesi, teen kooke ja küpsiseid, piparkooke nii tavalisi kui ka uhkeid pitsiga.
Toode valmib koostöös kliendiga, just selline nagu talle sobib ja maitseb, igale ühele meeltmööda.
Kokkuleppel transpordin alates 7 kg tordid sõidukulu eest sündmuspaika.
Tooted valmivad selleks kohandatud koduköögis. Valmistan tellimused üksi, seetõttu on ka tootlikkus väike ja valmistamine toimub eelneval broneerimisel, soovitavalt kaks nädalat varem. Pulmatortide tellimusi hakkan suveks võtma tavaliselt juba jaanuaris. Puhkan pühapäeval ja esmaspäeval.

Minu valmistatud kaneeli ja koriandri meepräänikute seeria võitis 2017a. Peipsi Suveniiri konkursi. Meepräänikutel on kujutatud Peipsi äärsete kihelkondade kindakirjad. Meepräänikus on kasutaud 90% kohalikku toorainet .

Toodetes kasutan Eestis toodetud tooraineid, kodu lähedalt korjatud marju ja isekasvatatud aiasaadusi. Kui aega leian, siis tõttan ka ise meelsasti marjule metsa, mis asub paari sammu kaugusel koduuksest.
Osalesin projektis "Eesti 100 Torti", kus 100 tordimeistrit üle Eesti annetasid kaks torti heategevusele ja avaldasid enda salapärased retseptid ühises raamatus "Eesti 100 Torti". Minu retsepti leiab lk. 191.

Huvi korral küsi julgelt! Olen kunstnik oma köögis, soovin sulle pakkuda meeli ergutavaid maitseelamusi!

*
*
*
*
*