Tänava Talu

Külastajatele pakume võimalust tutvuda meie talu tegemistega ja võimalust degusteerida meie talus valmivaid tooteid, nii sinepeid kui ka siirupeid ning saada seeläbi osa huvitavatest kohalikest Lääne-Eesti maitsetest. Samuti korraldame erinevaid koolitusi ja õpitubasid, mis on seotud nii meie talu toodete kui ka põnevate kohalike maitsetega . Samuti valmistab meie kokast peremees teile ettetellimisel nii maitsva lõuna- kui õhtusöögi.

Matsalu lahe põhjakaldal Haeska külas vana hiiekoha serval metsaveeres asub Tänava talu. Kõrged kuused paistavad kaugele, kuid võõras ei teagi, et nende rüppe on peitunud väärikad maakivist hooned koos suure õuna- ja marjaaiaga. Vaid oma pere sahvri täitmisest alguse saanud vaaritamisest on tasapisi midagi veidi suuremat saanud.

Tänava talus toimetab Marjatar – tema ongi see, kes kõik purki ja pudelisse paneb. Tema nime all valmivad erinevad õie ja- marjasiirupid ning marjasinepid. Pidev maitsete otsimine ja kombineerimine on saatnud Tänava talu pererahva tegemisi igal sammul. Läbivaks iseloomustuseks ikka kohalik toit kohalikust toorainest.
Lisaks elavad meie talus ka kitsed, lambad ja kanad.


Kokteilikoolitusel segame ja maitseme erinevaid põnevaid jooke Läänemaa taimedest. Teeme lähemat tutvust nii mõnegi salapärase kohaliku taimekaunitariga. Uurime, miks ja kuidas neid taimi kasutada ning lisaks kuulete nendega seotud paljusid huvitavaid legende ja lugusid.
Koolitus sobib suurepäraselt nii suuremate kui ka väiksemate seltskondade ühise koosviibimise lõpetamiseks või miks mitte ka alustamiseks. Samuti sünnipäevade ja muude pidulike või lihtsalt toredate ürituste põnevamaks muutmiseks. Võimalik korraldada koolitus nii Tänava talus kui ka tulla koolitust tegema teie poolt valitud asukohta.

Tänava talus valmivad erilised marja- ja köögiviljasinepid. Meie sahvrist leiad teiste seas nii mustsõstra-, vaarika- kui ka porgandi- ja peedisinepid. On midagi igale maitsele ja kel enne sinep ehk ei maitsenudki, sellest saab peale meie sinepi proovimist enamasti suuremat sorti sinepisõber. Kui tahad ise ka sinepivalmistamisel kätt proovida, siis tule meile külla ja tee üks päris oma sinep.
Ettetellimisel pakume võimalust osaleda sinepi valmistamise töötoas.

Väärtustame kõigis oma tegemistes häid ja põnevaid maitseid, otsides uudsust ja põnevust, kuid mitte unustades vanu retsepte. Toidus hindame lihtsust ja kohalikkust, maitsestamisel kasutame erinevaid taimi nurmelt ja niidult. Toit peab olema maitsev, kuid nagu kõik muu meie talu moodi - väikese vimkaga . Meie juures saab reisiseltskond maitsvalt ja hästi kõhu täis, kuid samamoodi katame vajadusel teile meie pool ka õhtusöögilaua pidulikuma ürituse tarbeks.

*
*
*
*
*