Toomemäe talu kodurestoran Maagõkõnõ

Puhaste maitsetega lihtne toit, mis oli veel vanaemade ajal igapäevane, on praegu tunnistatud gurmeetoiduks. Tahangi pakkuda selliseid roogasid, mis just meie kandile on olnud iseloomulikud ja mis kuulusid minu lapsepõlve. See, et tooraine on lähiümbrusest ja puhas, on iseenesest mõistetav.

Toomemäe talu lugu algas ammu aega tagasi, kui meie pere endale sobivat talukohta otsis. Muidugi pidi talu asuma Setomaal, sest siin oleme me sündinud, kasvanud ja elanud. Saabolda külas leidus just selline koht ja siin me nüüd elame.

2012. aasta suvel avasime esimesel Seto Külävüü kostipäeval oma koduhoovis
üheks päevaks kohviku. Külastajaid oli ootamatult palju ja rahvas rõõmus. Aga minu rahu oli läinud, sest igatsus ja unistus päris oma toidukoha järgi kasvas. Aastal 2016, neljandat korda kostipäevast osa võttes, on meil oma talurestoran valmis.

Olen kogu elu olnud seotud toidu ja selle valmistamisega. Järjest rohkem huvitun vanadest retseptidest, selliste roogade katsetamine on põnev. Õnneks elame me piirkonnas, kus vanad traditsioonid on au sees.

Kes ei teaks Seto Kuningriiki – seal on rahval võimalus välja valida parimaid
meistreid. Kolm korda on mind nimetatud parimaks kuninga piirakumeistriks ja seda just kukeseenepiirakuga, mida valmistati meie kodus minu lapsepõlves. Pakume seda teilegi.

Puhaste maitsetega lihtne toit, mis oli veel vanaemade ajal igapäevane, on praegu tunnistatud gurmeetoiduks. Tahangi pakkuda selliseid roogasid, mis just meie kandile on olnud iseloomulikud ja mis kuulusid minu lapsepõlve – näiteks
soojad toidud haugist.

See, et tooraine on lähiümbrusest ja puhas, on iseenesest mõistetav.

Restorani vundamendi kaevamise käigus tulid mullast välja mooniseemned, mis olid oma aega paarkümmend aastat oodanud, et nüüd meie aias lopsakate taimedena vohada.

Maagõkõnõ-meenus mulle! Neid kasvatati vanasti aedades, kui toidule maitse andjat ja kindlasti oli sel taimel veel mingi oluline roll. Ilma seda lugu teadmata maalis sisekujundaja just need taimed meie restorani seinale.

Mis siis meil muud üle jääb, kui et toitu rikastada maagõkõsõ seemnetega!

Meie talurestoran Maagõkõnõ on sinu jaoks avatud ja ootab sind põnevale maitseelamuste reisile!

*
*
*
*
*